S. King - Geraldova Hra

27. února 2013 v 15:00 | Nausy |  PřečtenoHned ze začátku musím říct dvě věci; námět byl naprosto skvělý, ale od začátku jsem tušila, jak to skončí. Možná proto mám z tohoto Kingova počinu lehce rozporuplné pocity. mistr hororů opět využil svůj talent navodit tajemnou atmosféru a donutit čtenáře se bát spolu s hlavní postavou. Bohužel podle mě je to stejně jedno z jeho slabších děl. Jednu věc jsem si z této knihy nenávratně odnesla - nikdy (opravdu nikdy) se nenechám připoutat k posteli.
Jessie a Gerald mají svou hru na otroka. Jenomže Jessie už přestává bavit být stále přivázaná k posteli a jednou, když opět Greald rozehrál svou hru, se rozhodne to ukončit. Její manžel ale náhle zemře na infarkt a Jessie zůstane sama v chatě, která je daleko od civilizace, připoutaná k posteli. King pak dále mapuje její myšlenkové pochody, pocity a nebyl to on, kdyby do toho nepřimíchal něco daleko horšího.
Jessie si bude muset poradit nejen s tou sklenicí vody, na kterou nedošáhne, s hlady umírajícím zdivočelým psem... Nejvíc ji bude děsit halucinace děsivého nočního návštěvníka - nemá potuchy o tom, že je to nebezpečný šílenec.

Název: Geraldova Hra
Autor: Stephen King
Nakladatelství: Pavel Dobrovský - BETA s.r.o.
Rok vydání: 2010
Počet stran: 419
ISBN: 978-80-7306-416-7
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama