Duben 2013

28. 4. 13 - Majáles?

28. dubna 2013 v 11:49 | Nausy |  Deník šílence
V pátek u nás v Hradci opět zuřil Majáles, který jsem opět vynechala. Samozřejmě jsem byla zase ta divná, že tam nejdu. Já jen nevidím důvod, proč tam chodit, když tam hraje vždycky maximálně jedna kapela, kterou poslouchám. Vážně si raději počkám na České hrady, kde mám jistotu, že poslouchám 90% interpretů. Celý týden se o tom mluvilo a v pátek to bylo pomalu k zbláznění.
Takže jsme s kamarádkou celé odpoledne couraly po vylidněném městě. To byla úplná paráda. Navíc jsem konečně zjistila, kde je u nás nejlevnější malinovka. Začnu na ní do té hospůdky docházet častěji.
Pak jsme ještě potkaly holku, která na ulici vykřikovala, jak moc nesnáší Hradec a jak by všechny Hradečáky vyhubila. Nedivila bych se, kdyby jí někdo jednu natáhl. A včera, když jsem kolem deváté-desáté jela od H., viděla jsem po ulici běžet nahého chlápka. To se nám tu dějí věci.

23. 4. 13 - Ráno v mlze

23. dubna 2013 v 10:49 | Nausy |  Deník šílence
Po včerejším krásném dni mě ta mlha venku dost překvapila. Měla jsem v plánu se zase opalovat.
Dva dny volna navíc mi přišly vhod. Konečně jsem si odpočinula zase od školy. Navíc jsem konečně začala chytat trochu opálení. Nechci vypadat i přes jaro a léto jako sněhurka. Na to mi stačí zima.
Samozřejmě jsem si plánovala, jak moc budu psát seminárku a jasně, vyprdla jsem se na ni. Za měsíc ji musím odevzdat a mám teprve napsané 2 a půl kapitoly. Už vidím, jak to budu psát týden před odevzdáním. To ani nemluvím o té chemii, ze které zítra píšu a musím se už na to podívat.
Včera večer jsme se s kamarády vypravili do baru. Nečekaně po nás chtěli občanku, takže my neplnoletí jsme zůstali na nealku. Vůbec mi to nevadilo, ale ostatním zřejmě jo, vypravili do jiného pajzlu. Já jsem zůstala jen s jednou kamarádkou na místě, protože se nám tam opravdu nechtělo chodit.
Od minulé středy jsem vážně pěkně emocionálně rozhozená. Řeším trable s chlapy a jsem naprosto v bezvýchodné situaci, protože ať si vyberu jakoukoliv cestu, buď ublížím někomu jinému, nebo budu ubližovat sama sobě. Proč se do toho musím vždycky tak zamotat?

19. 4. 13 - Do gala

19. dubna 2013 v 21:39 | Nausy |  Deník šílence
Dlouho jsem se neozvala, za což může můj zcela úspěchaný týden.
Ve středu jsme se třídou jeli místo školy na natáčení galavečeru k 60. výročí České televize. Vždycky jsem věděla, že je to všechno víceméně podvod, ale že až tak...
Natáčelo se kolem tří dnů a my jsme měli tu čest se setkat v ten den s Evou Pilarovou, Karlem Gottem, Yvonne Přenosilovou. Celý večer bude uvádět Jiřinka Bohdalová, která byla jediná z výše zmíněných opravdu bombastická a oblíbila si mého spolužáka, který ji pomáhal ze schodů. Takže se koukejte v 4. 5. koukat od osmi na jedničku :D Jako jediná jsem měla bílou košili, nejspíš tedy budu pěkně vidět. Ve studiu jsme strávili pouze jednu hodinu a to jsme tam byli v areálů od půl dvanácté dopoledne až do sedmi večer. Jako honorář jsme dostali sto korun...
Domů jsem dorazila totálně mrtvá. Hlavně taky z toho, že jsem si z úterý na středu do tří do rána psala s kamarádem a vstávala jsem kolem šesté ráno :)
Ve čtvrtek jsem se ale musela učit na čtyři písemky, takže jse opět šla spát v dnešních ranních hodinách. Těším se, až se pořádně vyspím.

13. 4. 13 - Zvláštní to den

13. dubna 2013 v 21:49 | Nausy |  Deník šílence

Ráno jsem si konečně zašla na poštu pro vytoužené lístky na Nickelback. Trvalo to chvilku déle. Paní za přepážkou měla trochu zmatek v tom, jaké všechny papíry mi má dát a jaké si nechat. Ah, nevím, jak to do listopadu vydržíme. Jsme obě s L. velmi nedočkavé.


Jinak dneska jsem moji kuchařskou teorii uvedla v praxi. Samozřejmě jsem si nemohla vybrat žadné jednoduché jídlo, ale musela začít hned plněnými kuřecími prsy na žampionech a víně. Jasně. Kupodivu se mi to i povedlo. Až na ten krátký okamžk, kdy jsem poznala, že to maso je napíchané vodou, což jsem poznala tím, že ten rozpálený olej vystříkl přes půl metru daleko a dostala jsem plný zásah na krk a levou ruku. Krk to přežil v pohodě, ale ruku jsem si musela půl hodiny ledovat, neb ta bolest byla opravdu děsná. Naštěstí mi zbývalo už jen podusit ty žampiony na víně, tak jsem si k tomu dala i sklenku bílého.

Vzpomínka na léto

10. dubna 2013 v 18:49 | Nausy |  Fotografie
Když potkáte labutí školku :)


To bylo onehdá, co jsem svolila k tomu, že s H. půjdu na ryby. Chvíli jsem si tam četla, zatímco on si vesele rybařil. Po nějakém čase jsem šla do vody, nakonec jsem skončila s podběrákem v ruce a pustila se taktéž do lovu. Toť vyvětlení, co to držím vlastně v ruce.
Později odpoledne nás minula tahle labutí školka. Napočítala jsem deset dorostů a dvě dospělé labutě. Silně pochybuji, že to byli mladí pouze tohoto páru :)


Fotografie má na svědomí H.

8. 4. 13 Zastavovač, co nezastavuje

8. dubna 2013 v 20:29 | Nausy |  Deník šílence
Sluníčko svítilo a já tvrdla ve škole do 16:15. Prostě krása, ne? Naštěstí mě to slunce nabíjí pozitivní energií, tak jsem dnešek přečkala bez větších výbuchů zlosti nad školou. Dokonce i napsat na němčinu dopis mi nedělalo problém.
Samozřejmě dnešek byl tak dokonalý, že se prostě něco muselo stát.
Zastavovač na drobné ranky při holení jsem si pořídila už před pár měsíci. Dneska jsem konečně měla tu čest ho vyzkoušet, neb jsem se pěkně pořezala na holeni. Krve jak z vola, tak si říkám, že si ozkouším ten zastavovač. Nevím, kdo tomu dal tak debilní název. Měli ho pojmenovat spíš Posilovač. Nejenže to neuvěřitělně pálilo, dostavil se i pocit, že krvácím z té drobné ranky ještě víc. Takže jsem ten nechutný mučící nástroj odhodila a zastavovala krvení obyčejně kapesníkem. Taky jsem ho pak vyhazovala celý nasáklý krví. Proto by mě zajímají dvě věci:
1) Jaktože ten zastavovač nefungoval?
2) Jak může ksakru dvou milimetrová ranka krvácet jak hluboké říznutí nožem?


Strávit / ztrávit?

6. dubna 2013 v 23:29 | Nausy |  Trocha rozjímání
Tenhle čtvrtek nám paní profesorka osvětlila záhadu se strávit/ztrávit, čímž mě paradoxně naprosto zmátla. Byla jsem zvyklá vždycky psát "strávit" jak u jídla i dovolené. Když mi tedy v mluvnici bylo oznámeno, že dovolenou "ztrávím", vůbec jsem tomu nevěřila. Teďka jsem strávila krásnou chvilku studováním českého pravopisu se spolužákem a ano, měla jsem pravdu já!
"Ztrávit" čas se používalo do roku 1957. Téhož roku byla upravena pravidla a používá se pouze "strávit" ve všech příkladech. Na to, že je profesorce třicet, má lehce zastaralá Pravidla českého pravopisu. Těším se, až se jí na to zeptáme. Budeme velcí hnipoši a možná dostaneme Ačko na za aktivitu nad rámec povinností (další stupidita, kterou nám v příštím roce hodlají zavést na gymplu - systém hodnocení aktivity studenta písmeny A až E).

A - totální vlezdoprdeláři, kteří nemají na práci nic jiného než lézt profesorům do prdele a dělat dobrovolné úkoly...
B - až na výjimečné selhání další vlezdoprdeláři
C - studenti, co dělají, co mají a nic navíc (nebo jen jednou za uherský rok)
D - studenti, co skoro nic nedělají a na kolektiv a vyučování působí "destruktivně" a makají jen, když jim teče do bot
E - líní a blbí

6. 4. 13 - Michelangelo je nesmrtelný

6. dubna 2013 v 11:19 | Nausy |  Deník šílence
Michelangelo jako lidská bytost samozřejmě byl smrtelný, ale jeho dílo žije dál. Na zemáku jsme zrovna včera probírali Vatikán a profesor nám celý nadšený vykládal a ukazoval, co všechno vytvořil výše zmíněný umělec. Vzhledem k tomu, že jsem na něho měla v loni skoro čtyřicetiminutovou prezentaci a znám ho od A do Z, tak jsem spolužačce zvesela doplňovala profesorovu přednášku o další poznatky. Ta ze mě musela mít radost.
Zázračně se mi navíc včera podařilo chytnout wifi v nemocnici, když jsem čekala na ortopedii. prozíravě jsem si vzala s sebou noťas, abych tam neumřela nudou. Matka mě donutila ukázat doktorovi můj vykloubytelnej palec a ramena. On mi pouze oznámil, že jsem hybermobilní a on to má taky. Škoda, nejsem jedinečná.
Dneska slavíme s H. třetí výročí. Nějako se mi tomu nechce vůbec věřit. Nadělila jsem mu už včera krásné modré kšandy, neboť se před nedávnem rozhodl je nosit. On mi na oplátku nadělil velký plakát Hobita, juchů!
Večer jdeme do čajovny. Vidím, jak pak budu ještě do tří do rána vzhůru, protože ten čaj působí jako energeťák.

Pro-Ana blog?

3. dubna 2013 v 18:19 | Nausy |  Trocha rozjímání
V poslední době až moc často narážím na "hubnoucí" blogy. Ze zvědavosti si vždycky projdu jejich jídelníčky a v drtivé většině případů se nestačím divit. Jejich hladovka je pro mě naprosto nepochopitelná. Celý den o jednom celozrném rohlíku bych opravdu nevydržela. Nikdy. Samozřejmě nejsem příklad zdravého stravování. Někdy toho za den moc nesním a vystačím si jen o třech hlavních jídlech za den. Jindy mám zase žravou a celý den mě uvidíte něco pořád jíst. Ale rozhodně, když mám hlad, tak se najím.