Když vás honí nosorožec...

28. října 2013 v 18:14 | Nausy |  Nevšední zážitky
Ve třetím ročníku naše slavného gymplu máme v osnovách návštěvu zoo. Kdybych dva měsíce před tím nebyla ve Dvoře, neměli bychom tu šílenou přednášku o ohrožených druzích (téma je to zajímavé, ale nechápu, jak se ten pán od toho dostal k týdenním výdajům za jídlo rodin z celého světa?), nepršelo a měli bychom o hodinu víc času na prohlídku, abychom stihli vyplnit ten pracovní list. Nejsem moc náročná, že?
Opět zde byl skvělý zážitek. Pro tentokrát s nosorožcem.
Pracovní listy jsme měli vyplňovat ve dvojicích, ale chodily jsme čtyři kamarádky nakonec. Po hodině jsme se konečně vydaly k výběhům nosorožců, abychom doplnily pár věcí na ty promočené listy. A že se na ně psalo fakt dobře.

Prošly jsme se kolem nosorožců bílých a černých. Pomalu jsme procházely kolem všech výběhů, až jsme se dostaly k tomu, co nebyl oddělen příkopem, ale terén se tam svažoval pod úroveň chodníku (kdo byl ve Dvoře, tak jisté ví, o čem mluvím). Kamarádku nenapadlo nic jiného než na ně zakřičet "nazdar". Přesně v tom okamžiku se na nás jeden z těch tří nosorožců zadíval a rozběhl se proti nám. Vzhledem k tomu, že v té vzdálenosti kde byl, terén jejich výběhu byl přesně v úrovni chodníku, tak to vypadalo, že nás od něho odděluje jen křoví. Pěkně jsem se v tom okamžiku vyděsila. Viděla jsem už dost dokumentů, co se lidem stalo, když nosorožcovi nepadli do oka. A v tom místě, kde začínalo to svažování, tak se mu ta mokrá zem podjela a on jel po bahně dolů. Naštěstí to hoch stihl ubrzdit, do zdi teda nenarazil. Naklonila jsem se před to křoví, abych se na něho podívala. Opravdu, kdybych se natáhla ještě trochu víc, mohla jsem si ho pohladit. Zlostně funěl a pobíhal podél té zdi. Vyškrábal se nahoru a zkusil všechno podruhé. I když jsem věděla, že se ven nedostane, měla jsem z toho všechno špatný pocit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ketrin Ketrin | Web | 3. listopadu 2013 v 13:30 | Reagovat

Ty jo :D to je teda zážitek. Já jsem v Zoo byla asi celkem jenom 2x v životě - v obou případech v Liberci, a jedinej můj zážitek je, že jsem viděla slona kakat :D no..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama